Sisam adaları semalarında Ege ve Akdeniz'in göndere çekilmiş en büyük Türk Bayrağı...

Yunanistan'ın Sisam adasına en yakın yer olan Güzelçamlı Milli Parkı Dipburun Jandarma Karakol Komutanlığı gözetleme yerine Ege ve Akdeniz'in en büyüğü, 14x21 metre boyutlarında bir Türk Bayrağı dikildi
Aydın Valiliği, Aydın Jandarma Bölge Komutanlığı ve Kuşadası Belediyesi tarafından, Kuşadası Milli Park içerisindeki Dipburun Jandarma Karakol Komutanlığı Gözetleme yerine, 40 metre yüksekliğindeki göndere 14x21 ebadında, Türk bayrağı asıldı. Bayrağı görmek için denizden Dipburun mevkisine giden Vali Malay, bayrağın şehitlerin kanını ve Türk Milletinin özünü temsil eden milli gururumuz, onurumuz ve bağımsızlığımızın simgesi olduğunu söyledi. 

Yunanistan'dan görülebiliyor


Bayrağın dikildiği bölgenin, Yunanistan'ın Sisam Adası'na en yakın, Kuşadası'na yüzme mesafesinde bir bölge olduğunu ifade eden Malay, şöyle konuştu: "Bizim burada, Dipburun bölgesinde de jandarmamıza ait gözetleme kulübelerimiz var. Yalnız bayrağımız çok küçüktü. Jandarma Bölge Komutanlığının, Valiliğimizin ve Kuşadası Belediyesinin iş birliği içerisinde şu anda gördüğünüz gibi şanlı bayrağımızı diktik. Bunun sevincini yaşıyoruz." 

Bayrağın bir kaç gün önce dikildiğini ve Yunanistan'ın Sisam Adası'ndan da çok rahatlıkla görülebildiğinin altını çizen Malay, "Bayrağın bir diğer özelliği, gerek Ege Bölgesi'nde gerek Akdeniz Bölgesi'nde dalgalanan en büyük bayrağımız olması. Bu ayrıca bizim için büyük bir sevinç ve mutluluk kaynağı. Bu bayrak dünya var olduğu sürece göklerde dalgalanmaya devam edecek" dedi.